زمان کنونی: 1396-01-10, 05:14 ب.ظ
خوش آمدید، مهمان! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتراک موضوع در Digg delsios Reddit Facebook Twitter StumbleUpon
آموزش ASP.Net از مقدماتی تا پیشرفته
نویسنده پیام
مدیر ارشد
مدیر ارشد سایت
وضعيت : آفلاین
تاریخ ثبت نام:خرداد 1392
اعتبار: 10
ساکن: بوشهر
حالت من: شاد
سپاس ها: 1001
سپاس شده 1347 بار در 314 ارسال

ارسال: #1
آموزش ASP.Net از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش گام به گام  ASP.Net  از مقدماتی تا پیشرفته

سلام
توی این تاپیک آموزش ASP.NET  در محیط Visual Studio2010   از الفبای برنامه نویسی Web  را شروع می کنیم .

[تصویر: do.php?imgf=137564917611991.jpg]

در صورتی که تمایل داشتید می تونید توی این آموزش ها مشارکت داشته باشید و در همین تاپیک یا بخش Asp.Net و در تاپیک جدید مطلب آموزش Asp.Net بنویسید . قطعا از امتیازات مادی و  معنوی این کار بهره مند می شوید...
فرض ما بر این است که مخاطب ما هیچ تجربه ای در زمینه برنامه نویسی و Asp.net  و همینطور کار در محیط Visual Studio  ندارد. بنابراین در پست های اول سعی میشه تا مطالب اولیه با جزئیات کامل توضیح داده شود.
در صورتی که در  هر مرحله و هر قسمتی از آموزشها سئوالی پیش امد ، می تونید در بخش ASP.NET با ایجاد تاپیک جدید ، سئوال خود را بپرسید  و در کوتاهترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.
با توجه به اینکه کلیه مطالب این تاپیک و تاپیک های مشابه توسط کاربران و اعضا و مدیران بوشهرتیم نویسندگی میشود ، لذا در صورت کپی از مطالب در وبسایتهای دیگر تنها با ذکر عبارت " منبع: انجمن تخصصی برنامه نویسی بوشهرتیم" همراه با لینک وب سایت بوشهرتیم مجاز هست و در صورت مشاهده سوء استفاده قطعا برخورد خواهد شد.
اینم بگم به علت مشغله کاری ممکن هست توی ارسال آموزشها تاخیر ایجاد شه ، که امیدواریم استقبال بازدیدکنندگان عزیز ، این تاخیر رو کمتر کنه.

و مطلب آخر : عزیزان در صورت استفاده از مطالب آموزشی این تاپیک و تاپیک های مشابه ، لطفا با ثبت نام در سایت و فشردن دکمه سپاس ( و یا ارسال پست و یا پیام خصوصی و ...) ما را حتما از بازخورد مطالب مطلع سازید تا ضمن ایجاد انگیزه برای ادامه آموزشها در این ضمینه و سایر مباحث ، از موثر بودن این مطالب اگاه شویم.

به امید موفقیت شما و  بوشهرتیم.

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، آنست که بعد از هر زمین خوردنی برخیزی.(مهاتما گاندی)
انجمن تخصصی برنامه نویسی و نرم افزار بوشهرتــیــــــــم
(آخرین ویرایش در 1392-05-14 01:28 ق.ظ توسط: Reza.Heydari. دلیل ویرایش : )
1392-05-14 01:17 ق.ظ
مشاهده سایت این کاربر یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط bahranifard ، omrani.meysam63 ، sentak ، bita6642 ، nahid
**
کاربر سایت

کاربر سایت
تاریخ ثبت نام:مهر 1393
اعتبار: 0
حالت من:
سپاس ها: 0
سپاس شده 10 بار در 3 ارسال

ارسال: #2
RE: آموزش ASP.Net از مقدماتی تا پیشرفته
با سلام و عرض خسته نباشید
چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
- میشه با سی شارپ پروژه ای نوشت که بخشی از پروژه تحت ویندوز و بخش دیگش تحت وب باشه؟ مشخصا میشه یه پروژه آزمون گیر نوشت که بخش ویرایش گروههای آموزشی و سوالاتش تحت ویندوز و بخش ثبت نام و انجام آزمون توسط کاربرا، تحت وب باشه؟
- اگه جواب سوال بالا منفیه با چه زبانی میشه همچین برنامه ای نوشت؟
- چطور میشه یه وب فرم طراحی شده با asp رو در یه سایت قرار داد(مثلا بعنوان یه پیج)؟ آموزش‏های موجود پابلیش یه سایت کامل رو یاد میدن ولی من میخوام بدونم چطور میشه یه فرم (مثلا فرم ثبت نام یا فرم آزمون) رو پابلیش کرد؟
1393-07-23 10:23 ق.ظ
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Reza.Heydari ، nahid ، arsha.safaie ، omrani.meysam63
**
کاربر سایت

کاربر سایت
تاریخ ثبت نام:فروردین 1393
حالت من: سرحال
سپاس ها: 35
سپاس شده 104 بار در 26 ارسال

ارسال: #3
(1393-07-23 10:23 ق.ظ)'boy57iran' نوشته شده توسط:  با سلام و عرض خسته نباشید
- میشه با سی شارپ پروژه ای نوشت که بخشی از پروژه تحت ویندوز و بخش دیگش تحت وب باشه؟ مشخصا میشه یه پروژه آزمون گیر نوشت که بخش ویرایش گروههای آموزشی و سوالاتش تحت ویندوز و بخش ثبت نام و انجام آزمون توسط کاربرا، تحت وب باشه؟
- چطور میشه یه وب فرم طراحی شده با asp رو در یه سایت قرار داد(مثلا بعنوان یه پیج)؟ آموزش‏های موجود پابلیش یه سایت کامل رو یاد میدن ولی من میخوام بدونم چطور میشه یه فرم (مثلا فرم ثبت نام یا فرم آزمون) رو پابلیش کرد؟

سلام.

بله 100% میشه.
دوست عزیز میبایست کل پروژه رو به صورت کامل انتشار داد.
نمیدونم دلیلتون واسه اینکه بخواید یکی از صفحات رو انتشار بدید چیه. اما اگه میدونید راهی دیگر ندارید از PHP استفاده کنید.

یه برنامه نویس خسته ام.
1393-07-25 07:19 ب.ظ
مشاهده سایت این کاربر یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط nahid ، Reza.Heydari ، omrani.meysam63 ، arsha.safaie
مدیر ارشد
مدیر ارشد سایت

ارسال: #4
(1393-07-23 10:23 ق.ظ)'boy57iran' نوشته شده توسط:  با سلام و عرض خسته نباشید

سلام
برای همچین پروژه هایی که قسمتیش سمت وب و قسمتی از اون تحت ویندوز هست  ، می بایست نسبت به شرایط و نیازمندیهای کاربر، از استراتژی های استاندارد و امن استفاده کرد.
یکی از این استراتژیک ها اینه که نرم افزار تحت وب از نرم افزار تحت ویندوز کاملا جدا باشن و تنها دیتابیس این دو  با استفاده از دیتابیسی که بر روی سرور قرار داره مشترک باشه. 
به این صورت که پس از پایان کار و در زمان های معین و منظم اطلاعات دیتابیس  کلاینت رو به دیتابیس بر روی سرور ارسال و به اصطلاح SendData  کرد.

استراتژیک های دیگه ای هم وجود داره که می تونی بررسی کنی.

برای قرار دادن فرم هم  روشهای مختلفی وجود داره ، اگه بخوای حرفه ای کار کنی ، می تونی متدهات رو توی یه فایل کلاس بنویسی و اونو تبدیل به DLL  کنی و از طریق صفحه ASP از متدهات استفاده کنی و بعد این دو فایل رو روی سایتت قرار بدی.

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، آنست که بعد از هر زمین خوردنی برخیزی.(مهاتما گاندی)
1393-07-26 09:06 ق.ظ
 سپاس شده توسط nahid ، developer ، omrani.meysam63 ، arsha.safaie
**
کاربر سایت

کاربر سایت

ارسال: #5
همینطور که دوست خوبم آقای حیدری فرمودن روش های زیادی هست.
از جمله وب سرویس.
ولی واسه چیزی ک مدنظرتون هست بنده هم روش دیتابیس ک آقای حیدری فرمودند رو پیشنهاد میکنم .

یه برنامه نویس خسته ام.
1393-07-26 06:58 ب.ظ
 سپاس شده توسط Reza.Heydari ، nahid ، omrani.meysam63 ، arsha.safaie
**
کاربر سایت

کاربر سایت
حالت من:

ارسال: #6
ممنون بابت راهنماییتون
بنده یه تازه کار هستم و تازه دارم زبان سی شارپ و asp.net رو یاد میگیرم.
ولی هنوز یه سوال تو ذهنم هست که اونم بخاطر نا آشنایی من با سایت و نحوۀ مدیریت سایت هستش. الان میدونم که بخش تحت ویندوز و تحت وب یه برنامه میتونه در دیتا بیس با هم مشترک کار کنن و ارتباط داشته باشن. سوالی که هنوز جوابشو متوجه نشدم اینه که وقتی همچین برنامه ای نوشته میشه که یه بخشی از اون قراره روی سایت قرار بگیره ( مثل همون فرم آزمون)، شما بعنوان یه برنامه نویس که قراره این نرم افزار رو در اختیار دیگران قرار بدید تا اون برنامه رو نصب کنن و بخش تحت وب(فرم ها) رو هم روی سایتشون قرار بدن، چطور اینکارو میکنید. یعنی منظورم اینه که وقتی قراره یه نرم افزار با این شکل رو در اختیار دیگران قرار بدیم چطور اونو پابلیش میکنیم.
برای بخش تحت ویندوز که قاعدتا یه ست آپ درست میکنیم و میشه با ست آپ روی سیستم نصبش کنن ولی بخش تحت وب رو چطور میشه در اختیار دیگران گذاشت تا روی سایتشون قرار بدن؟ آیا یه برنامه نویس وقتی برنامه تحت وب مینویسه باید خودش برنامشو روی سایت دیگران قرار بده یا مثل نرم افزار تحت ویندوز راه انتشار ساده ای مثل ساخت ست آپ هستش ؟
اگر بشه با جزئیات برای یه مبتدی راهنمایی کنید که خیلی خوب میشه تصویر: /images/smilies/yahoo/10.gif
1393-08-03 10:02 ق.ظ
**
کاربر سایت

کاربر سایت

ارسال: #7
(1393-08-03 10:02 ق.ظ)'boy57iran' نوشته شده توسط:  ممنون بابت راهنماییتون
ولی هنوز یه سوال تو ذهنم هست که اونم بخاطر نا آشنایی من با سایت و نحوۀ مدیریت سایت هستش. الان میدونم که بخش تحت ویندوز و تحت وب یه برنامه میتونه در دیتا بیس با هم مشترک کار کنن و ارتباط داشته باشن. سوالی که هنوز جوابشو متوجه نشدم اینه که وقتی همچین برنامه ای نوشته میشه که یه بخشی از اون قراره روی سایت قرار بگیره ( مثل همون فرم آزمون)، شما بعنوان یه برنامه نویس که قراره این نرم افزار رو در اختیار دیگران قرار بدید تا اون برنامه رو نصب کنن و بخش تحت وب(فرم ها) رو هم روی سایتشون قرار بدن، چطور اینکارو میکنید. یعنی منظورم اینه که وقتی قراره یه نرم افزار با این شکل رو در اختیار دیگران قرار بدیم چطور اونو پابلیش میکنیم.
برای بخش تحت ویندوز که قاعدتا یه ست آپ درست میکنیم و میشه با ست آپ روی سیستم نصبش کنن ولی بخش تحت وب رو چطور میشه در اختیار دیگران گذاشت تا روی سایتشون قرار بدن؟ آیا یه برنامه نویس وقتی برنامه تحت وب مینویسه باید خودش برنامشو روی سایت دیگران قرار بده یا مثل نرم افزار تحت ویندوز راه انتشار ساده ای مثل ساخت ست آپ هستش ؟
اگر بشه با جزئیات برای یه مبتدی راهنمایی کنید که خیلی خوب میشه تصویر: /images/smilies/yahoo/10.gif

سلام .
دوست عزیز.
1.وقتی شما میخواید قسمت تحت وب رو بسازید اگه بخواید فقط فرم های آزمون در سایت باشه پس فقط توی پروژه فرم های آزمون رو ایجاد میکنید.
اینجوری نیست که شما فرم های دیگر هم بسازید و آخر کار بیاید فقط فرم های آزمون رو انتشار بدید.
2. نرم افزار تحت وب و ویندوز کاملا جدا از هم هستن پس شما میتونید واسه تحت ویندوز ستاپ مثل مابقی برنامه ها بسازید.
3.وقتی شما چنین پروژه ای رو میسازید. مخصوصا واسه پروژه های تحت وب : شما وظیفه دارید ک سایت رو کامل و بدون مشکل از طریق دومین روی هاست برای مشتری بالا بیارید
پس نتیجه میگیرید ک انتشار قسمت وب به عهده برنامه نویس هست و مشکلی برای ستاپ نباید داشته باشه.

*یک نکته : اگه قرار نرم افزار تحت ویندوز مدیریت برای چندنفر مورد استفاده باشه بهتر هست ک مستقیم به SQL سرور متصل نشید و از طریق وب سرویس اینکارو انجام بدید.

یه برنامه نویس خسته ام.
(آخرین ویرایش در 1393-08-03 03:02 ب.ظ توسط: developer. دلیل ویرایش : )
1393-08-03 03:00 ب.ظ
مدیر ارشد
مدیر ارشد سایت

ارسال: #8
(1393-08-03 10:02 ق.ظ)'boy57iran' نوشته شده توسط:  ممنون بابت راهنماییتون

در تکمیل جواب دوست خوبمون کاربر Developer  باید بگم که شما برای نرم افزار تحت ویندوزتون یه ست آپ می سازید و به مشتری ارائه میدید .
برای تحت وب هم می تونید خودتون برای پروژتون یه چیزی مثل ست اپ بسازید ( پکیج Install )
به عنوان مثال ، همه چیز رو داینامیک قرار بدید مثل نام یوزر و پسور دیتابیس و یه پکیج اینستال بسازید که کاربر بعد از اپلود فایلها در سایت ، ابتدا صفحه اینتسال رو باز کنه و اطلاعات اولیه مثل یوزر و پسور دیتابیس ، انتخاب فایل دیتابیس ، آدرس سایت ، نام سایت ، یوزر و پسورد مدیر سایت و ... رو وارد کنه و این اطلاعات در دیتابیس یا فایل ذخیره شه و بعد از طی کردن این مراحل کاربر پکیج اینستال رو از سایتش حذف کنه و خود به خود اون سایت برای مشتریتون بدون هیچ مشکلی بالا میاد.
در واقع شما باید علاوه بر نرم افزار تحت وبتون ، در کنار اون صفحات وب ،باید چند صفحه هم برای دریافت تنظیمات اولیه از کاربر  بسازید  که به این صفحات به اصطلاح پکیج Install  گفته میشه.
 موفق باشید.

1393-08-03 10:33 ب.ظ
 سپاس شده توسط developer ، nahid ، arsha.safaie ، omrani.meysam63
**
کاربر سایت

کاربر سایت
حالت من:

ارسال: #9
ممنون و متشکر از راهنمایی خوبتون
1393-08-18 09:48 ق.ظ
 سپاس شده توسط arsha.safaie ، omrani.meysam63
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش Asp.net 8908183 0 293 1395-02-08 11:09 ب.ظ
آخرین ارسال: 8908183
  آموزش: شروع کار در ASP.Net (مقدماتی) Reza.Heydari 2 2,246 1392-06-09 01:28 ق.ظ
آخرین ارسال: Reza.Heydari

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

دوستان ما